Iškirptės dilema: kaip išsirinkti tobuliausią liemenėlę?

Šaltinis: Panelė.lt
mergina-liemenele-sviesus-plaukai-blondine-61093743

Nuotrauka: Shutterstock nuotr.

Ar žinojai, kad tik viena iš penkių merginų dėvi sau tinkančią liemenėlę? Likusios keturios kenčia nuo visuomet smunkančių petnešėlių, veržiančios nugarinės dalies ir per mažų kaušelių.

Liemenėlė, iš pažiūros toks kasdieniškas aksesuaras, kad ilgainiui užmirštam jos pagrindinę paskirtį – pakelti ir prilaikyti krūtinę. Tačiau jeigu dėvi sau netinkančią liemenėlę, ne tik kad krūtinės nepagražinsi, bet ir nugaros skausmus prisišauksi.

file61098349_liemele_su_ideklais

Liemenėle su įdėklais. asos.com nuotrauka

Taigi, kokia ta tobulos liemenėlės paslaptis? Skubam ją gvildenti.
Tikriausiai žinai, koks tavo liemenėlės dydis. Jį sudaro krūtinės apimtis po krūtine ir skirtumas tarp jo bei iškiliausio krūtinės taško apimties. Taip sako matavimo instrukcijos, bet jomis aklai pasitikėti neverta. Kartais tas pats 75B skirsis skirtingose liemenėlėse.

Tikslumo nėra, o kaip išsirinkti sau tinkamą liemenėlę? Vadovaukis akimis, jausmais ir trimis pagrindiniais liemenėlės faktoriais:

1.KOMFORTAS

Kaip jautiesi matuodamasi liemenėlę? Ar gali lengvai kvėpuoti, ar neveržia nugaros? Atidžiai apžiūrėk save veidrodyje iš visų pusių. Jeigu nugaroje liemenėlę įsirėžusi, matai riebalų “rinkeles”, rinkis didesnį apimties skaičių. Į viršų kylanti nugarinė liemenėlės dalis yra tau per laisva, ieškok vienu dydžiu mažesnės.

Jeigu liemenėlė su viela, ji turi krūtis apgaubti, jokiu būdu ne remti iš šonų. Vielai išlindus gali smarkiai susižeisti!

Tinkamai suveržk petnešėles. Nepersistenk, už jų turi tilpti tu pirštai, taip neapkrausi ir neteks kentėti skausmo.

Kaušelių dydį tikrink taip: užsisegusi liemenėlę tempk sunertas rankas žemyn. Jei krūtinė smarkiai “lipa” iš kaušelių, ieškok vienu dydžiu didesnės. Tinkamo dydžio kaušeliai turi laisvai apgobti krūtis jų nespausdami.

Net jei liemenėlė parduotuvėje idealiai atrodo ir gerai su ja jautiesi, grįžusi namo, neskubėk nukirpti etikečių. Pavaikščiok su liemenėle namuose, stebėk, ar neskauda pečių. Dauguma liemenėlių, kurių petnešėlės nėra tamprios, spaudžia pečius, ypač turinčioms pilnesnę krūtinę. Net ir menkiausias diskomfortas reiškia, kad liemenėlė tau netinkama. Nebijok jos grąžinti (jeigu nenukirpai etikečių ir ji neprarado prekinės išvaizdos) ir ieškoti tinkamesnės.

file61094859_balconette_tipo_liemele

Balconette tipo liemenėlė. asos.com nuotrauka

2.EFEKTAS

Kodėl dėvi liemenėlę? Nori optiškai padidinti/sumažinti krūtinę? O gal sieki tvirto prilaikymo? Viena liemenėlė tikrai neturės visų tavo trokštamų funkcijų, todėl rinkis pagal jų siūlomą efektą. Didelę krūtinę optiškai mažina apgaubiantys kaušeliai ir klasikinio dizaino liemenėlės be nėrinių. Mažą pakels push up stiliaus liemenėlės su įdėklais. Po perregimais rūbais krūtinę subtiliai maskuos lengva nėriniuota liemenėlė.

file61094913_image1xxl_1

Push Up tipo liemenėlė. asos.com nuotrauka

Jeigu ruošiesi vilkėti suknelę be petnešėlių, tokią pat rinkis ir liemenėlę. Nesusigudyk permatomomis petnešėlėmis, jos ant odos ir nuotraukose atrodo nepatraukliai. Geriau jau investuok į tvirtai prilaikančią specialiai ypatingoms suknelėms pritaikytą liemenėlę.

file61094953_liemelele_be_petneseliu

Liemenėlė be petnešėlių. asos.com nuotrauka

3.PRAKTIŠKUMAS

Atmink, kad liemenėlės turi ne tik idealiai tikti tavo kūnui, bet ir derėti prie drabužių. Kiekviena mergina privalo turėti klasikines juodą, baltą ir kūno spalvos liemenėlę. Geriausia, jei jų petnešėlės nusisega, tuomet šito universalaus trejeto tau puikiai pakaks. Tačiau jei mėgsti ypatingesnį apatinį trikotažą, gali pasidairyti į juodus nėriniuotus apatinius.

Tačiau nesirink labai ekstravagantiškų, nes gali būti, kad jie taip liks spintoje. Apatinis trikotažas – labai intymus dalykas, todėl tik tu pati žinai, kokio seksualumo ieškai. Jeigu nėriniai tau – svetima, tikrai neverta vaidinti vilioklės. Geriau jau rinkis kokybiškesnę klasikinę liemenėlę, su kuria jausiesi patogiai.

LAIKO PATIKRINTOS DETALĖS

Jeigu pastebi, kad visų tavo liemenėlių petnešėlės smunka, teks didesnį dėmesį skirti būtent joms. Jeigu turi didesnę nei B dydžio krūtinę, patariame rinktis tamprias plačias petnešėles. Taip nenuspausi pečių, o dėl tamprumo petnešėlės nenusmuks žemyn.

Svajoji apie didesnę krūtinę? Tuomet rinkis liemenėlę su pakietinimais. Push – up tipo liemenėlės pakelia krūtinę iš apačios ir šonų ir taip ji atrodo didesnė. Tiesa, nesirink itin suspaudžiančios liemenėlės, taip tik atrodysi vulgariai.

Po šviesiai drabužiais nešiok ne baltos, o kūno spalvos liemenėlę. Taip išvengi ryškaus kontrasto ir atrodysi tvarkingai.

file61095003_priekyje_susegama_liemenele

Priekyje susegama liemenėlė. asos.com nuotrauka

LIEMENĖLEI – NE!

Ekrano žvaigždės mėgsta pikantiškas palaidines, po kuriomis jokios liemenėlės nematyti. Jeigu turi mažą krūtinę ir tu gali sau tokią prabangą leisti. Didelių krūtinių savininkės be liemenėlės, deja, bet neišsivers. O jei be liemenėlės jautiesi nuoga, gali išbandyti lengvą nėriniuotą liemenėlę be vielos, kokias mėgo praėjusio šimtmečio damos ir dievina šiandieninės stileivos.

file61094961_liemenele_be_vielos

Liemenėlė be vielos. asos.com nuotrauka

Šaltinis: Panelė.lt